ORGANIZAČNÉ POKYNY

POKYNY PRE ÚČASTNÍKOV

Upozornenie nejedná sa o súťaž, ale o vzdelávanie a prípravu na praktické štátnice.

PRIEBEH: Úlohy budú prebiehať do poobedia a následne sa po skončení znova zopakujú a prebehne rozbor najlepšieho postupu. Tu bude možné aj rozbor jednotlivých posádok s rozhodcami. Bude to formou diskusie. Poprosíme rešpektovať odbornosť vedúcich úloh.

POČET POSÁDOK: 12 +2 divoké karty

DOPORUČENÝ PRÍCHOD ÚČASTNÍKOV: na  hotely Primula  je 21.4.2018. do večera 16:00. – budú zaujímavé prednášky a workshopy.

POZOR ubytovanie z 21. na 22. nie je v cene poplatku- rieši sa pri registrácii  (10 eur bez raňajok )

REGISTRÁCIA: prebehne už 21.4.2018 poobede, prípadne po dohode 22.4.2018 do 7:30 hod.. Pri registrácii je potrebné predložiť potvrdenie o zaplatení účastníckeho poplatku, urýchli to registráciu.

Začiatok :  22.4.2018. o 8:00 hod.

STRAVOVANIE: Pre účastníkov je zabezpečená plná penzia (obed a večera a raňajky na druhý deň).  Špeciálne požiadavky na stravu uveďte do poznámky pri prihlasovaní.

VYBAVENIE: zadania prebiehajú v  teréne, podľa toho prosím prispôsobte svoju výstroj. Pevná obuv, outdoorové oblečenie, čelovka, batoh, osobná lekárnička, termoska, dostatok tekutín sú nevyhnutné.

Na každej  úlohe bude k dispozícii zdravotnícke prístrojové vybavenie, špeciálny zdravotnícky materiál a lieky, ktoré budete k plneniu úloh potrebovať. Nie je potrebné si nosiť svoje zdravotnícke vybavenie.

DOPORUČENÁ VÝBAVA: osobná lekárnička, mapa

ORGANIZAČNÉ POKYNY: RESCUE ACADEMY 2018 ORAVA je stretnutie, ktoré je  určené pre študentov vysokých škôl denného štúdia odboru zdravotnícky záchranár, alebo urgentná zdravotná starostlivosť a študentov stredných škôl dennej a externej formy zdravotnícky záchranár.

Posádky sú dvojčlenné.

Študenti sa zúčastňujú samostatne, vyslanie pod záštitou pedagogických alebo záchranárskych inštitúcií nie je potrebné.

Úlohy prebehnú za každého počasia.

MIESTO: Hotel PRIMULA – Zuberec Západné Tatry – Roháče    Mapa

UBYTOVANIE: Ubytovanie pre registrovaných účastníkov bude zabezpečené

CHARAKTER TRATE: Úlohy sú postavené v teréne. Premiestňovanie posádok medzi jednotlivými úlohami je peši, bez použitia dopravných prostriedkov. Trať je náročná, súťaž prebehne za každého počasia, preto zvoľte vhodnú obuv a oblečenie.

POPLATOK: Pri vyplnení a zaslaní prihlášky obdržíte POTVRDENIE REGISTRÁCIE a do stanoveného termínu je potrebné zaplatiť účastnícky poplatok 30 € /osobu.

ÚLOHY: Úlohy sú koncipované tak , aby si posádky precvičili, kompletné vyšetrenie pacienta, správnu diagnostiku, diferenciálnu diagnostiku, správnu liečbu, zabezpečenie a stabilizáciu pacienta. Špeciálny zdravotnícky materiál bude dostupný na každej úlohe, vlastná výbava nie je potrebná.

PRIEBEH: Úlohy budú prebiehať do poobedia a následne sa po skončení znova zopakujú a prebehne rozbor najlepšieho postupu. Tu bude možné aj rozbor jednotlivých posádok s rozhodcami. Bude to formou diskusie. Poprosíme rešpektovať odbornosť vedúcich úloh.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien