ORGANIZAČNÉ POKYNY

POKYNY PRE ÚČASTNÍKOV

Upozornenie nejedná sa o súťaž, ale o vzdelávanie a prípravu na praktické štátnice.

PRIEBEH: Úlohy budú prebiehať do poobedia a následne sa po skončení znova zopakujú a prebehne rozbor najlepšieho postupu. Tu bude možné aj rozbor jednotlivých posádok s rozhodcami. Bude to formou diskusie. Poprosíme rešpektovať odbornosť vedúcich úloh.

POČET POSÁDOK: 12 +2 divoké karty

DOPORUČENÝ PRÍCHOD ÚČASTNÍKOV: na  Edyho ranči   je 27.4.2017. do večera 16:00. – budú zaujímavé prednášky a workshopy.

POZOR ubytovanie z 27. na 28. nie je v cene poplatku- rieši sa pri registrácii  (10 eur bez raňajok )

REGISTRÁCIA: prebehne už 27.4.2017 poobede, prípadne po dohode 28.4.2017 do 7:30 hod.. Pri registrácii je potrebné predložiť potvrdenie o zaplatení účastníckeho poplatku, urýchli to registráciu.

Začiatok :  28.4.2017. o 8:00 hod.

STRAVOVANIE: Pre účastníkov je zabezpečená plná penzia (obed a večera v piatok a raňajky v sobotu).  Špeciálne požiadavky na stravu uveďte do poznámky pri prihlasovaní.

VYBAVENIE: zadania prebiehajú v  teréne, podľa toho prosím prispôsobte svoju výstroj. Pevná obuv, outdoorové oblečenie, čelovka, batoh, osobná lekárnička, termoska, dostatok tekutín sú nevyhnutné.

Na každej  úlohe bude k dispozícii zdravotnícke prístrojové vybavenie, špeciálny zdravotnícky materiál a lieky, ktoré budete k plneniu úloh potrebovať. Nie je potrebné si nosiť svoje zdravotnícke vybavenie.

DOPORUČENÁ VÝBAVA: osobná lekárnička, mapa

K dispozícii  je sauna  na regenerovanie síl, tak si nezabudnite ani plavky.

ORGANIZAČNÉ POKYNY: RESCUE ACADEMY 2017 ORAVA je stretnutie, ktoré je  určené pre študentov vysokých škôl denného štúdia odboru zdravotnícky záchranár, alebo urgentná zdravotná starostlivosť a študentov stredných škôl dennej a externej formy zdravotnícky záchranár.

Posádky sú dvojčlenné.

Študenti sa zúčastňujú samostatne, vyslanie pod záštitou pedagogických alebo záchranárskych inštitúcií nie je potrebné.

Úlohy prebehnú za každého počasia. Nie je zohľadnená potreba odpočinku u zúčastnených.

MIESTO: Edyho ranč – Námestovo smer na Zubrohlavu    Mapa

UBYTOVANIE: Ubytovanie pre registrovaných účastníkov bude zabezpečené na Edyho ranči

CHARAKTER TRATE: Úlohy sú postavené v teréne. Premiestňovanie posádok medzi jednotlivými úlohami je peši, bez použitia dopravných prostriedkov. Trať je náročná, súťaž prebehne za každého počasia, preto zvoľte vhodnú obuv a oblečenie.

POPLATOK: Pri vyplnení a zaslaní prihlášky obdržíte POTVRDENIE REGISTRÁCIE a do stanoveného termínu je potrebné zaplatiť účastnícky poplatok 30 € /osobu.

ÚLOHY: Úlohy sú koncipované tak , aby si posádky precvičili, kompletné vyšetrenie pacienta, správnu diagnostiku, diferenciálnu diagnostiku, správnu liečbu, zabezpečenie a stabilizáciu pacienta. Špeciálny zdravotnícky materiál bude dostupný na každej úlohe, vlastná výbava nie je potrebná.

HODNOTENIE: Bude vyhodnotená iba posádka, ktorá zvládne úlohy čo najprofesionálnejšie.

Ostatné posádky hodnotené nebudú.

Vyhlásená bude len posádka s najprofesionálnejším prístupom k pacientovi a situácii.

PRIEBEH: Úlohy budú prebiehať do poobedia a následne sa po skončení znova zopakujú a prebehne rozbor najlepšieho postupu. Tu bude možné aj rozbor jednotlivých posádok s rozhodcami. Bude to formou diskusie. Poprosíme rešpektovať odbornosť vedúcich úloh.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien